Bitkisel yağlar uzun yıllar boyunca birçok alanda kullanılmıştır. Gerek hastalıklara şifa gerek güzellik ve bakım için kullanılmakta olan bu yağlar günümüzde oldukça revaçtadır. Özellikle güzellik ve bakım alanında yağların etkisi gün geçtikçe daha fazla artan bir hal almıştır. İnsanlar kimyasal ürünlerin verdiği zararlardan korunmak için bitkilerden ve bitki yağlarından yararlanma yoluna gitmiştir.

Kozmetik Malzemelerin Pahalılığı; Bu durumda kozmetik malzemelerin fiyatı da önemli bir rol oynamıştır. Bitki yağlarının kolay ulaşılabilir ve kolay uygulanabilir olması, fiyatının kozmetik ürünlerinin fiyatlarına göre daha uygun olması ve kimyasal içermediği için saça, cilde, vücuda herhangi bir şekilde zarar vermemesi bu yağların tercih edilme sebeplerinden başlıcalarıdır.

Zeytinyağı: Bitkisel yağlar içerisinde bulunmakta olan zeytinyağı da birçok ürünün yapımında kullanılmaktadır. Zeytinyağlı maskeler, zeytinyağlı el kremleri ve zeytinyağlı şampuanlar gibi pek çok ürün zeytinyağından yararlanılarak yapılmaktadır. Fakat zeytinyağının kimyasal ürünlerde ne oranda kullanıldığı bilinmemekte ve kozmetik ürünlerine güvenilmemektedir.

Zeytinyağlı Sabun Daha Güvenilir; Bu nedenle zeytinyağlı bir şampuan yerine zeytinyağlı sabun tercih edilmektedir. Doğanın sunduğu nimetlerden yararlanma işi son yıllarda ticarete de döküldüğünden beri kozmetik ürünleri pek fazla kullanılmamaktadır. Eczaneler ve aktarlarda satılmakta olan doğal ürünler daha revaçtadır. Özellikle birçok faydası bulunan zeytinyağını içeren ürünlerin satışı çok sık yapılmaktadır. Zeytinyağından yapılan doğal bir ürün olan zeytinyağlı sabunun saçlar için oluşturduğu avantajları bu yazımızda sizlere sunacağız.

Zeytinyağlı sabun saçlar için oldukça besleyici bir üründür. Zeytinyağlı sabunun saça faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Zeytinyağlı sabun saçları yumuşatır. Yumuşayan saçlarda ise kırılma ve dökülme sorunları gitgide azalır. Ayrıca saçların taranması da kolaylaşır.
  • Saçlardaki elektriklenme durumu önleyerek gün içerisinde saçın bozulmasını ve kaba bir görünüme bürünmesinin önüne geçer.
  • Zeytinyağlı sabun kullanan kişilerin saçları şampuan kullanan kişilerin saçlarına göre daha canlı ve daha parlaktır. Bunun sebebi kimyasalların saçı mat, solgun ve cansız bir hale getirmeleridir.
  • Özellikle erken saatlerde saçlarıyla uğraşmayı sevmeyen kişiler için zeytinyağlı sabun birebirdir. Çünkü zeytinyağlı sabun saçların kolayca şekil almasını sağlar ve saçlarınıza şekil vermek için harcanan süre size kalır.
  • Kıvırcık saç seven kişiler zeytinyağlı sabunu gönül rahatlığı ile kullanabilir. Bigudi ve maşa kullanımında saçlarda kolay bir şekilde bukle oluşmasını sağlar.
  • Kepek sorunu bir çok insanda görülmektedir. Kepeğe karşı şampuanların birçoğunun işe yaramadığı apaçık bir gerçektir. Fakat zeytinyağlı sabun kepek oluşumunu önlemekte ve saçlarınıza bitkisel bir koruma sağlamaktadır.
  • Saçların daha hızlı uzaması için çıtçıt ya da kaynak gibi saç yıpratıcı yöntemler denemeye gerek yoktur. Zeytinyağlı sabun kullanarak saçınızın hem hızlı hem de sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamış olursunuz
  • Ayrıca saçları sert olan kişiler bu sabunu elma sirkesi ile beraber kullanarak istenilen yumuşaklığı sağlayabilirler. Zeytinyağlı sabunu aktarlarda bulabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir