Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Yüz şekline uygun kahkül ve perçem kesimi nasıl olmalı?

Kahkül kesimleri son yıllarda oldukça popüler oldu.Ayrıca yüz şekline uygun kahkül kesimleri kadınları daha genç ve güzel gösterir.Özellikle esmer bayanlara gizemli bir bakış, sarışınlara ise seksi bir çekicilik. Kahkül kesiminde dikkat edilmesi önemli detay yüz şekline uygun kahkül kesimi yapılmalıdır. Yoksa kahkül size yakışmayabilir.her kahkül her yüz tipine yakışmaz.Yüz şekline göre kahkül kesimi nasıl olmalı sizler için araştırma yaptık.Size uygun kahkül kesimleri için ilk önce yüz tipinizi tanımalısınız.

Uzun yüzlü kadınların kendilerini şanslı hissedebilecekleri saç kesim modelidir kahküllü saç kesim modelleri. Çünkü uzun yüzlü kadınların yüzlerini olduğundan küçük gösteririr bu saç kesim modelleri. Alın kısmı geniş kadınlar kahküllü saç kesim modellerini seçmelidirler. Kahküllü saç kesimleri sizi daha kadınsı ve seksi bir havaya sokacaktır. Kahküllü saç modelleri olan hanımlar kullanım rahatlığından bahsederler. Ek olarak birde düz saç yapısına sahipseniz kahküllü saç kesimleri ile çok rahat edersiniz.

Alın kısmı kapalı ve yüzü orta ebatlarda olan hanımlara bu kahküllü saç modelleri yakışmaz. Hanımlar eğer sizde saçınızın duruşuna şık bir hava verecek perçem modellerini kestirmek isterseniz yüz şeklinize yakışacak kahkül veya perçem modelini tercih etmeliyiz.

2018 yılı saç modeli güncellemelerini göz önüne alarak işte yeni kahküllü ve perçemli saç modelleri;

Kendinize uygun şık kahkül kesimini nasıl yaptırabilirsiniz?

Uygun perçem kesim modelini bulmak için burnumuzun yapısı çok önem arzeder. Sebebi ise perçemi dışarı yansıtan şey aslında burnumuzdur. Burnumuz ne tarafa meyilli ise perçem modelini de ona göre belirleyebiliriz. Yüz tipiniz yuvarlaksa perçem modelini kesinlikle saçlarınızı orta kısmından ayrık bir şekilde kullanmalıyız.

Yuvarlak yüz tipine sahip olup ve perçem modeliniz biraz uzunsa elmacık kemiklerinizi kapatacak modelde yaptırmalısınız. Yüz tipiniz uzunsa perçemin boyunu ölçün ve toplam boyunuza göre uyarlama yapın. Bu yüz şeklinizin yuvarlak ve küçük bir görünüme sokacaktır.

Kaynak; https://www.gezenkadin.com/2018-cesur-kahkullu-sac-modelleri/

Yuvarlak yüz şekli için kahkül kesimleri

Yuvarlak yüz şekli için seçeceğimiz kahkül ve perçem kesiminde amaç yüzün yuvarlaklığını yumuşatacak daha uzun görünmesini sağlayacak kahkül kesimi tercih etmektir.Yuvarlak yüz şekli için kısa kahkülleri ve ince kahküler uygun değildir.Kaş üstüne kadar uzanan düz  kahkül ve perçem kesimleri yuvarlak yüz için en ideal kesimlerdir.

Kare yüz şekli için kahkül kesimleri nasıl olmalı

Kere yüzlü bayanlar kahkül kesimini iyi seçerler ise onlar için harika bir saç modeli olur.Yüzdeki köşeli hatlarını yumuşatmak için kare yüzlere kahkül çok yakışır. Kahkül ve perçem kesimlerinin kenarları oval şekilde daha uzun gitmelidir ve kahkül bir tarafta daha yoğun olacak şekilde hafif yana atılmallı kahkül uçları da hafif inceltilmelidir.

Kalp yüz şekli için kahkül kesimleri nasıl olmalıdır

Kalp yüz şeklinde uzun ve çene kısmı dar alın kısmı geniş bir yüz şekli vardır. Kahkül kesimi için bu yüz tipiniz ovalleştirecek bir kahkül kesimi tercih edilmelidir.Kalp  yüz şekli için en uygun kahkül kesimlleri kaşların altına inen uzun kahkül kesimleridir.Ortadan ayrılan kahkül kalp yüz şekli için daha güzeldir.

Oval yüz şekli için uygun kahkül kesimleri

Oval yüz şekli bayanlar çok şanslı, genelde her kahkül ve perçem kesimi oval yüzler için uygundur.Ama daha seksi bir görünüm istiyorsanız kirpikler ve kaş arasındaki kahkül boyu tercih edin…Uzun ve yandan, kahkülle, uçları inceltilmiş asimetrik kakhküller yine oval yüz şekli için uygun kahkül kesimleri arasında sayılabilir.

Üçgen Yüz Hatlarına Sahip Kadınlar için Kahkül, Perçem ve Saç Modelleri Nasıl Olmalı?

Diğer adı ters üçgen olan bu yüz hatlarına sahip kadınlar dar bir çene yapısı ile dikkat çekmektedirler. Seçilen saç modelleri bu dar çene yapısını dahada geri planda bırakmalıdır. Bunun için mutlaka saçlarımızın uç kısımlarına hacim ve yoğunluk kazandırmalıyız. Çenemizin hizasında başlamalıyız ve saçlarımızın uç kısımlarına kadar uzanan dalgalar ile komple daha orantısal bir görünüme kavuşacağız. Kısa saç ve düz saç kesimlerinden, katlı olmayan saç kesimlerinden mümkün olduğunca uzak durmalıyız. Fakat illede kısa saç modeli seven üçgen yüz tipine sahip kadınlar için ensemiz kısa olacak şekilde saçımızın önüne doğru uzayan saç kesim modellerini, tepe bölgesinden hacim kazandırarak bu şekilde bu saç modelini kullanmamız daha doğru olacaktır.

Küçük alın için kahkül kesimleri

Küçük alınlı yüz şekli için seçeceğimiz saç modellerine ve kesimlerini dikkat etmeliyiz.Yüzümüz kafamızdan daha büyük görünürse yüz şeklimiz kötü olabilir.Bunu dengeleyecek alın kısmını uzun gösterecek kahkül kesimleri seçmelisiniz.Asla kahküllerinizi ağağı düz şekilde kullanmayın, bunun yerine yana ayrılmış veya ortadan ayrılmış elmacık kemiklere kadar gelen uzun perçem ve kahkül kesimleri size yakışır.

Geniş alına sahip kişiler için kahkül kesimleri

Geniş alına sahip kişilerin daha çok yüz yapısıda genişdir.Bu yüzden yüzünüzü daha ince gösterecek kahkül kesimleri seçmelisiniz.

Dağınık aşağı inen kahkül kesimleri, yukarıdan aşağıya inceltilmiş kahkül ve perçem kesimleri geniş alın yüz şekli ile daha uyumludur.Eğer saç şekliniz dalgalı ve hacimli ise bu kahkül kesimleri sizin için uygundur.Düz saç şekliniz varsa kahkül kesimleri size yakışır.

Yüz şekline göre kahkül kesimi ile ilgili önerilerimizde incelemeyi unutmayın.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Figen Erkil dedi ki:

  Yüz şeklime uygun saç modelini yazınızı okuduktan sonra buldum sanırım :)Ne zamandır perçem yaptırmak istiyordum umarım güzel olur teşekkürler. Blog’unuzu da favorilerime kayıt ettim takipteyim.

 2. ŞEYMA BALCIOĞLU dedi ki:

  BAYAN DEĞİL KADIN!!!!!

  1. KadinveBlog dedi ki:

   Haklısınız Şeyma Hanım.
   Kızmayın lütfen değiştiriyorum. 🙂

  2. Hande Otağ dedi ki:

   Bayan dendiğinde ne anlıyorsunuz acaba… travesti falan mı ?

   1. Özge dedi ki:

    Hande Otağ sen kendini Bay ın altında vasifsiz birjnolarak goruyosan kullanmaya devam et

BİR YORUM YAZ