Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Yüz Şekline Göre Makyaj Modelleri 2015

Makyajı daha güzel görünmek ve kendimizi daha iyi hissetmek için yaparız fakat yüz şekline göre makyaj nasıl yapılır, yüz şekline göre makyaj yapmanın sırlarını çok iyi bilmeliyiz. Çünkü yüz şekline uymayan bir makyaj güzel görünmek yerine bizi daha çirkin ve itici yapar. Sizde öncelikle yüz şeklinizin ne olduğunu bilmelisiniz sonrada yüz şekline göre makyaj yapmanın sırlarını öğrenmelisiniz. İşte o sırlar.

Dikdörtgen yüzlüler nasıl makyaj yapmalı:

dikdortgen yuzlere gore makyaj modelleri

Çıkık alın, köşeli çene dikdörtgen yüzün tipik özelliklerindendir. Fondöten sürümü yüz ortasında daha yoğun olmalı yanlara doğru ise azalmalı. Çenede aydınlatıcı çene kemiğinde ise bronzlaştırıcı kullanılmalı. Böylece dikkatler çeneden uzaklaşır. Göz makyajı koyuysa dudaklar hafif olmalı dudaklar koyu ise göz makyajı hafif olmalı.

Oval yüzlüler nasıl makyaj yapmalı:

Oval yüzlerde alın ile çene birbiriyle uyum içindedir. Yanaklar ise biraz daha düz şekilde gelir. Oval yüzler yüz tipi içersinde en şanslı olan gruptur. Çok fazla makyaj hilelerine ihtiyaçları yoktur. Yüz hatları zaten düzgündür. Oval yüzlüler göz makyajı yaparken yüzlerindeki düzgün hatları bozmamalıdırlar. Rujda bu dengeyi bozmamalıdır. Göz makyajı ile ruj dengeli kullanılmalı ikisinin de ya koyu ya da açık tonlarda olması gerekir.

Yuvarlak yüzler nasıl makyaj yapmalı:

yuvarlak yuzler icin makyaj modelleri

Yuvarlak yüze sahip olanların belirgin bir özelliği yoktur. Belirtilmek istenen kısım makyaj ile ön plana çıkarılır. Özellikle burun ucu, ağız kenarları ve gözaltları aydınlatılırsa çok hoş görünür. Allık kullanımı ile de elmacık kemikleri belirginleştirilebilir. Göz ve dudaklarda da denge yaratabilirsiniz. İkisi koyu ya da ikisi de açık olabilir.

 

Üçgen yüzlüler nasıl makyaj yapmalı:

ucgen yuz sekli icin makyaj yapimi

Üçgen yüze sahip olanlarda sivri çene, belirgin elmacık kemikleri ve oldukça geniş bir alın vardır. Bu yüzden yapılan makyajda denge çok önemlidir. Alında gölgelendirme yaparak ve elmacık kemikleri ve çeneyi vurgulayarak daha dengeli bir yüz şekline kavuşursunuz. Çenede de aydınlatıcı kullanılmalıdır. Böylece çene çok sivri olmaktan çıkar. Alına daha ince bir görüntü vermek içinse şakaklara bronzlaştırıcı sürülmelidir. Dikkatleri yüzünüzün ortasına çekmelisiniz. Bunun için göz makyajınızda çok koyu renkler kullanmayın

 

cu

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ