Kadın erkek fark etmeksizin birçok bireyin sorunlarından bir tanesi de yağlı saçlar olarak karşımıza çıkıyor. Baş derisinin aşırı yağ üretiminden kaynaklanan bu sorun, birçok kişinin korkulu rüyası olmuş durumdadır. Kullandığınız bütün şampuanları, saç bakım kremlerini ve spreyleri bir kenara bırakarak doğal yolları deneyebilir ve oldukça kolay bir şekilde yağlı saç sorununa son verebilirsiniz.

Her Derde Deva Elma Sirkesi

Her derde deva olan ve birçok yerde karşımıza çıkan elma sirkesi yağlı saç sorununa da çözüm olmuş durumdadır. Elma sirkesinin içinde yer alan asit, saçınızın pH seviyesini dengeler ve böylelikle aşırı yağ üretimini durdurarak daha sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.

Bunun yanı sıra daha güçlü ve parlak saçlara kavuşmak için de elma sirkesi denenebilecek ilk seçenekler arasında yer almaktadır. Bir bardak suya iki üç yemek kaşığı elma sirkesi ekleyebilir ve saçınızı yıkadıktan sonra durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada iki üç kez yapmanız sağlıklı saçlara kavuşmanız için yeterli olacaktır.

Sağlıklı Saçlar İçin Aloe Vera

Yağlı saçlardan kurtulmak için tercih edebileceğiniz bir farklı yöntem de aloe vera kullanımı olacaktır. Saç köklerinizi daha sağlıklı hale getirecek olan aloe vera, yağ salınımını da kontrol ederek ideal bir saça kavuşmanızı sağlayacaktır. Bir çay kaşığı kadar aloe vera jelini bir yemek kaşığı limon suyu ile karıştırın ve sonrasında da üzerine biraz şampuan ekleyerek saçlarınızı yıkayın. Bu uygulamayı bir süre devam ettirmeniz durumunda daha sağlıklı saçlara kavuştuğunuzu kolay bir şekilde görebileceksiniz.

Olmazsa Olmaz Limon

Yağ salınımını kontrol eden ve yine pH seviyesini dengeleyecek olan ürünlerden bir diğeri de limon olarak karşımıza çıkıyor. İçindeki asitik yapısı sayesinde birçok sorunun çözümü olan limon, yağlı saçlara için de kullanılabiliyor. Bir limon suyunu bir fincan su ile karıştırarak saçınıza masaj yapar şekilde uygulayabilirsiniz. Haftada yaklaşık iki üç kere uygulayarak etkili çözüme ulaşabileceğinizi unutmamalısınız.

Bu ürünlerin yanı sıra karbonat, kil, siyah çay, yumurta beyazı, domates, muz ve bal gibi ürünleri de kullanarak yağlı saçlardan kolay bir şekilde kurtulabilir ve daha sağlıklı ve parlak saçlarla hayatınıza devam edebilirsiniz.


Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir