Mayonez saça iyi gelir mi? Saça mayonez maskesi? mayonez saç bakımı? mayonez saç dökülmesine iyi gelir mi? mayonez saç çıkarır mı? mayonez saç rengini açar mı? mayonez saç bakım? Mayonezle saç bakımı nasıl yapılır? 

Kuru ve yıpranmış saçlar için hazırlaması ve uygulaması son derece basit olan mayonezle saç bakımı son dönemlerde en çok tercih edilen maske türlerinden sadece bir tanesidir. Çünkü mayonezin içinde bulunan yumurta, sirke ve mayonezin içerisinde bulunan diğer bileşenler günlük yaşamda çeşitli sebeplerden dolayı yıpranan saçların nemlenmesini ve yumuşamasını sağlayarak saçlardaki kırılmaların ve kopmaların önüne geçiyor. Bizler bu yazımızda sizlere mayonezle saçlarınıza nasıl bakım yapabileceğinizin ipuçlarını vererek bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

mayonez saça iyi gelir mi?

mayonez saça iyi gelir mi?

Mayonezle Saç Bakımını Nasıl Yapabilirim?

Mayonezle hazırlamış olduğunuz bakım ürününü değişik zaman aralıkları ile saçlarınıza uygulayabilir ve saç tüylerin ize göre de verimli sonuçlar alabilirsiniz. Bu ürünü bazen haftada bir kere bazen de ayda bir kere saçınıza sürerek saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Hazırlayacağınız saç bakım ürünü için; saçlarınızın uzunluğuna göre 3- 4 kaşık mayonez, 1 yumurta, 1- 2 yemek kaşığı zeytinyağı. Maskeyi yapmaya başlamadan önce ürünlerinizin tamamının oda sıcaklığında olmasına dikkat ediniz. Yumurta ve mayonezi yavaş yavaş karıştırmaya başlayın ve bu esnada azar azar da zeytin yağını ekleyin. Eğer saçlarınız kuruysa zeytin yağını biraz fazla ekleyebilirsiniz. Karışım hazır hale geldiği zaman saçlarınızı ıslatın ve saçınızdaki fazla suyu bir havlu yardımı ile alarak saçınızın nemli olmasını sağlayın. Karışımı saçlarınıza daha iyi yedire bilmeniz için saçlarınızı tutmalara ayırabilirsiniz.

Saç derinize parmak uçlarınızla masaj yaparak karışımı saçlarınıza iyice yedirin. Yaklaşık 10 dakika boyunca karışımı bu şekilde saçlarınıza yedirmeniz yeterli olacaktır. Geriye kalan karışımı da saç köklerinizden uçlarına kadar yavaş yavaş yedirin. Maskeyi saçlarınıza iyice yedirdikten sonra saçlarınızı başınızın üzerinde toplayın ve bir adet duş bonesi takın. Bu bone saçlarınız tarafından karışımın iyice emilmesini sağlayacaktır.

mayonez saç çıkarır mı?

mayonez saç çıkarır mı?

Maskeyi en az bir saat saçınızda bekletin. Eğer daha iyi bir sonuç almak istiyorsanız yaklaşık 2 saat saçınızda bekletin. Bundan sonra da saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra maskenin etkisini gösterebilmesi için şampuan kullanmayın. Eğer illaki şampuan kullanmanız gerekiyorsa da sonraki gün şampuan kullanmanız sizin adınıza daha iyi olacaktır.

saça mayonez maskesi

saça mayonez maskesi

Organik sadece saçlar için üretilmiş mayonez kozmetikçilerde bulabilirsiniz. Normal mayoneze göre daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

organik saç mayonezi

organik saç mayonezi

mayonez saç dökülmesine iyi gelir mi?

mayonez saç dökülmesine iyi gelir mi?

Normal mayonez

mayonez saç rengini açar mı?

mayonez saç rengini açar mı?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. denedim denedim dedi ki:

  ben bu maskeyi saçları uzatıyor diye denedim ve bugün ikinci denemem haftada bir uygulayacağım bakalım 4 kere uygulasak sonuç görünürmüş dediler bekliyorum sonucu. öncelikle saçlarım orta uzunlukta göğüs hizamın biraz altında. çok yoğun ve aşırı gür saçım var maaşallah 🙂 geçen hafta maskeyi yaptım mayonez zeytinyağı yumurta ile uyguladım bu hafta hayatımda ilk kez taranması zor saçlarım oldu inanılmaz dolaşık geniş dişli bir tarak aldım. collagen içeren bir saç bakım maskesi ile saçlarım taranabilir hale nihayet geldi uyguladıktan sonraki iki gün saç kremine rağmen imkansız taramak. bir ay bir deneyeyim dedim sonuç nasıl olacak. ben uzaması için uyguluyorum bunu ama taranamama sorunu bu maske sonunda ortaya çıktı. saçlarım orta uzun olmasına rağmen normalde tarak bile gerektirmeyen dolaşmayan sağlıklı saçlarım vardı. bu hafta berbat geçti saçlarımı topladım sürekli . bir de kokusu sampuana rağmen 2 gün çıkmıyor 🙁

 2. Öykü dedi ki:

  Katkısız keratin maske varken diğer şeyleri kullanmak hiç mantıklı gelmiyor bana aşırı memnunum

  1. KadinveBlog dedi ki:

   Öykü Hn,
   Değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz.

 3. zeliha dedi ki:

  ben bugün denedim saclarim kisa dökülme kuruma cok uzamasını isteri sonuçları görmeye hazirim

BİR YORUM YAZ