Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

İş tarzı ve stili için günümüzde bazı popüler şirketler bayanlara ofiste gerektiği gibi giyinmeleri için rehberlik yapıp kendi iş elbiselerini resmileştiriyor.Ama bazı firmalarda buna olanak vermiyor.Biz kadınlarda kendi kıyafet ve  stillerimizi iş yerine göre ideal görünümü moda ve trendlere uygun olarak araştırıyoruz.Kendine güvenen modern iş kadınları için şık ve modern tarzlarına yardımcı olacak, iş kadınlarına özel moda ve stil ipuçlarını hazırladık.

Modern İş kadınları için ofis stili ve moda ipuçları

İş stili seçerken, kombinasyonların pratik olması birincil öneme sahip ve bu kombinasyonları profesyonel, yetkili becerileri, ile iş yeri niteliklerine  uygun görüntü ve doğru vurguladığımız dan emin olmak gerekir. Buna ek olarak, sizin gerekli hareketlerinizi sınırlayan ve faaliyetleriniz için  güvence vermiyorsa  bütün gün boyunca rahat hissedemeyebilir siniz. Daha resmi ve ayrıca  şık stilleri oluşturmak  mümkün dür ama profesyonel ofis kombin ve stil becerileri hakkında iyi fikirlere  bakmak için yazımızı okuyun.

Modern ve şık ofis stilleri için bazı temel ve vazgeçilmez ayrıntılar vardır:

• Sıkı iş kombinleri;

Tarzı dolayısıyla en sık takım elbise, veya beyaz bir gömlek lacivert tonları bir üst, siyah renklerde orta yükseklikte topuklu ayakkabı dahil olmak üzere hafif kumaşlarda  siyah ve beyaz kombinasyonları giyerek, klasik tarz yakalayabilirsiniz.

• Gündelik iş kombinleri:

Bazı işyerleri kıyafetler konusunda daha yumuşak davranabiliyor.Kıyafet renk ve tonlarına bazı çeşitlilik ekleyerek birbirleriyle eşleştirebilirsiniz.

• “Cuma ofis stili”

Bazı klasik kot pantolon ve bir blazer yada hırka giyilebilir.

• ilkbahar ve yaz için ofis stili;

Porselen, bej ve açık gri gibi hafif tonları  tercih edebilirsiniz. Ayrıca takım elbise yüksek kalite olmalıdır daha hafif kumaşlar seçilmelidir.

• Klasik gömlek her zaman işe yarar;

Klasik gömlekler her zaman modern ve güzel.Yakası sıkı ve ipek modelleri şık ve daha iyi görünüyor. Renklerin tek beyaz gibi klasik tonların olması gerekiyor, ama ılımlı baskılar seçeneklere eklenebilir. Kısa kollu, V-boyunları ve bu tip diğer ayrıntıları ofis için moda

• Sonbahar/Kış ofis stili için;

Bu sezon için baskı ve desenler ile doğru denemeler ve kombinler yapmak için iyi bir fikirdir. Eğer ince ve yeterince uygun ise İnce bluz ve kazaklar klasik pantolonlar ve ceketler ile giyilebilir. İsterseniz gömleğinizin yakalarını çıkarıp  üstüne giyebilirsiniz.

 İş Stili için Seçim yaparken bilmeniz gereken ana kurallar

Birçok bayan ticari işlemler, satış ve yönetici konumunda para kazanmak için çalışıyor.Ve bazıları da görünümün önemli olmadığını düşünüyor.Ama aslında giyim ve stil günlük fırsatlar için işte önemli bir yeri vardır.İşini ciddiye alan bir profosyonel gibi izlenim verirsiniz.Eğer bir satış ve yönetici pozisyonundaysanız her gün farklı insanlarla çalışıyor ve onları ikna etmek, idaresini sağlamak gibi görevleriniz varsa her zaman ciddi ama şık bir stiliniz olmalı.Parlak, taze ve iş gören yaratıcı elbise ve kıyafetlerde seçebilirsiniz.Doğru adımlar ve renk kombinasyonlarını kullanarak bunu yapabilirsiniz.

Vücudunuza oturan ama rahat lacivert bir takım elbise, içine bebek mavisi ipek bir bluz veya gömlek giyin, topuklu ayakkabı tercih edin, saçınız ve makyajınız sade olmalı.Ense topuzu ve şeftali tonlarında hafif bir makyaj…

işletme tarzının genel görüntüsünü nitelendiren takım elbiseler, modern tasarımcılar ve moda evlerinde sizin vücut şeklinize  ve cilt ile uyumlarına dikkat etmeleri gerekiyor. Takım elbise ve pantolon çiftleri için daha yenilikçi ve modaya uygun seçenekleri güncellenmeli.Siyah, beyaz ve lacivert yaratıcı stiller  için tüm zamanların vazgeçilmez klasikleri olmasına rağmen, moda modern çağın gerektirdiği renkleri de içine alır. yılın modern eğilimleri nötr renk kombinasyonlar, çikolata tonları, pastel tonlar, zeytin tonları, ve hoş çim veya kum tonları ile kahverengi, beyaz, gri, derin gri, gibi tonları sizin için seçebilirler .Cesur çözüm için  tabii çok parlak tonları kullanılmamalı, ama cesur bordo ve kırmızı tonlarını seçebilirsiniz.

Kumaşlar ve siluetleri gelince,kaliteli ve mevsime uygun kumaşlar olmalı… Ayrıca şekiller için özgür ve rahat seçenekler de oldukça önemli., Biz keten, ipek ve kürk seçenekler arasında tercihler önerebilirsiniz.bir bayan iş kıyafetinin aynı zamanda parlak detayları ve süslemeleri de olmalıdır.(Örnek dore rengi düğmeler)

Ofis stilleri size kadınlık ve romantizm biraz monoton ve klasik görüntüleri şekline gelebilir ama düzgün ayakkabı , tabii sevimli bir gömlek, güzel bir aksesuar  eşleştirme ile bir anda  stiliniz değişir.

İş Stili  için uygun saç
Bu tarz kombinasyonlar içinde tercih edebilir saç seçeneklerine gelince,sadelik ve düzgünlük unutulmamalıdır. Traşlı saç veya renkli şeritli aksesuarlar klasik iş günü için uygun değildir.

Seçtiğiniz saç modeli, klasik zarif ve çekici olmalıdır. Örneğin, bir at kuyruğu yapabilirsiniz.Aynı zamanda düz saç veya dalgalı bırakabilirsiniz. En önemli şey, doğal güzel görünmeli.Çok abartılı kuaförden çıkmış gibi saç modellerinden kesinlikle uzak durun.


Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir