Evde maşasız bukle saç nasıl yapılır, ayrıntılı anlatımlarımızla öğrenebilir ve saçlarınıza uygulayabilirsiniz…

Maşa şimdiye kadar bayanların en çok kullandıkları kozmetik elektronik cihazlar arasında yer almakta idi. Fakat yapılan araştırmalar göstermiştir ki maşanın yaymış olduğu radyasyon insan sağlığını, saça verilen yüksek derecedeki ısı ise saç sağlığını büyük ölçüde olumsuz olarak etkilemektedir. Peki, maşanın saça ne türde bir zararı olabilir diye sorulacak olursa; maşalar sık kullanıldığı zamanlarda saçın ihtiyacı olan nemi almaktadır. Bu sebeple nemsiz saçlarda giderek kurur ve kırılır. Daha sonra da saç çok solgun olur ve çok zor şekil verilir.

Maşanın saçlara verdiği olumsuz sonuçlardan yakınan bayan arkadaşlarımız için maşasız doğal yöntemlerle saça zarar vermeden saçı nasıl kıvırcıklaştırabileceğimizi anlatacağız. En kolay ve pratik olanından bahsetmek gerekirse öncelikle saçımızı daha iyi bir şekil alması için yıkayabiliriz. Daha sonra saçımızın hafif nemli kalıncaya kadar beklememiz gerekmektedir. Bu sırada eğer durulanmayan bir saç kreminiz varsa onu da kullanabilirsiniz. Böylece saç şekliniz daha kalıcı olacaktır.

Sonrasında hemen saçlarımızla işlemimize başlayabiliriz. Saçlarımızdan küçük küçük tutamlar alıp bigudileri aşağıdan yukarıya doğru saçlarımızın nereden itibaren kıvrık olmasını istiyorsak oraya kadar sarmalıyız. Tüm saçımızı veya ne kadarını istersek bigudi ile sardıktan sonra rahatça yatağımıza yatabiliriz.

Bigudilerin yumuşaklığı sayesinde gece uyurken hiçbir rahatsızlık vermeyen bu yöntem ertesi sabah uyandığınızda size çok güzel kıvrımlı ve sağlıklı saçlar sağlayacaktır. Ya da eğer bigudi almak için yeterli zamanınız yoksa aynı işlemi huni şeklindeki küçük kartonlarla da yapabilirsiniz. Ama yine de en kolayı ve pratiği bigudilerdir. Bu sebeple bir bayanın evinde olmazsa olmazlarından birisi de bigudileridir.

Artık sizin de sağlıklı ve doğal bir saç kıvırma yönteminiz var. Bu şekilde saçlarınıza yıpranmadan, sağlıklı ve daha hacimli şekiller verip saçlarınızlar farklılık yaratabilirsiniz.

Maşasız Bukle Saç Nasıl Yapılır?

Maşasız Bukle Saç Nasıl Yapılır?

Bu Yazıyı Paylaş :

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.