Kadınlar için genel olarak bal, lavanta ve güneş ışığı yani doğal yollar ile saç bakımı nasıl olur genel bir şekilde değineceğiz.

Değerli takipçilerimiz kadınlar için hayatlarında önemli unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlardan bir tanesi de saçlarıdır. Saçlarına çok önem veren kadınlar bir yere giderken her zaman saçlarına bir stil vererek gitmektedirler. Dolayısıyla saç modelleri hakkında sürekli araştırma yapmaktadırlar. Ancak onlar için önemli olan ilk durum saçlarının bakımıdır. Saçları canlı,güçlü,parlak ve şık bir görünüme sahip olmalıdır. Bu nedenle saçlarına birtakım saç bakımı kür ve maskeleri uygulamaktadırlar. Klasik bakımının yanında saçlarımız çok özel ilgi ve alaka istemektedirler. Çünkü aksi takdirde istemediğimiz sıkıntılarla karşılaşa bilmekteyiz.

Saçlarımızla karşılaştığımız sıkıntılardan başlıca olanları şunlardır ; ilk olarak saç dökülmesi , saçların parlak görünmemesi ve saçlardaki kepekler hemen hemen herkesin başına gelen sorunlardır. Bu sorunlar sadece bayanları değil erkekleri de kapsamaktadır.

Saç dökülmesi sıkıntısı ile karşılaşan bayanlar ve erkekler bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak istiyorsa çok basit bir yönteme başvurması yeterli olacaktır. Lavanta ile saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırmak mümkün olacaktır. Lavantayı belirli bir sıcaklıkta kaynattıktan sonra suyu ile saçlarımızı haftada belirli günler rutin olarak yıkadığımız takdirde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Saçlarınızın parlak görünmemesi gibi bir sıkıntı ile karşı karşıya geldiyseniz sizlere bal ile yapılan saç bakımını önereceğiz. Balı her gece veyahutta haftada belirli aralıklarla saçlarımıza sürüp yıkayarak bu sorunu yok edebilirsiniz.

Son olarak ise saçlarınızda kepek sorunu ile karşılaşıyorsanız güneş ışınları kepeğe iyi gelmektedir. Ancak güneş ışınlarının fazlası zarardır. Kepek sorunu genelde vücutta bir vitamin eksikliğinden kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle fazla kalmayarak bol su tüketerek bunun yanısıra vitamin ve mineral açısından zengin yiyecekler tüketerek bu sorunla baş edebilirsiniz. Eğer hala geçmiyorsa bir doktora görünmenizde fayda var.

Bal Lavanta Güneş Işığı Saç Bakımı

Bal Lavanta Güneş Işığı Saç Bakımı


Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir