Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Eğer aşırı kopmuş ve dökülmüş kaşlarınız varsa sizde  akıllı makyaj teknikleri  ile ince kaşları doldurabilirsiniz. Ama nasıl güzel kaşlar yapabiliriz   ve bir palyaço gibi bakmayı önlemek için dikkat etmeniz gerekenler bu yazımızda!Mükemmel bakımlı kaşlar ile yüzünüz gerçekten daha güzel görünecek, bu yüzden ayırdığınız zamana değecektir . Burada ince kaşları doldurmak için izlemeniz gereken adımları bulabilirsiniz…

1. NEYE IHTIYACINIZ OLACAK

Eğer ince kaşları doldurmak için izlemeniz gereken adımlar ilk kaş kiti almaktır.Bazı mükemmel kitleri piyasada, ya da ayrı ayrı netten online ürün satın alabilirsiniz. Sizin için en iyi olanı görmek için deneyin, ve doğru şekil ve teknikleri uygulamaya alışmalısınız. Bazı makyaj ürünü satan markaların güzellik uzmanlarından incelikleri öğrenebilirsiniz.Onların yaptıkları daha doğal görünüyor diye düşünüyorum, ama işe bir kaş farı ve kalemi  ile başlayabiliriz.

2.KAŞLARI İŞARETLEME

Kaşlarınızı işaretleyerek işe başlayabilirsiniz seçtiğiniz kalem koyu olmalıdır.Füme kaş kalemleri daha uygundur.Ama satın almadan önce teninizle ve kaşınızla uyumlu olup olmadığını anlamak için denemeler yapın.Şekillendirmeye ise iç nokta burnunuzun dışı ile aynı hizada olmalıdır. Dışında noktasını işaretlemek için, gözün dış köşesine burnunuzun dış köşesinde bir fırça kullanabilirsiniz.Kaş, aynı hat boyunca bitmeli.

3. KAŞ ŞABLON ŞEKLİ  İLE  IŞARETLEME

Eğer çizimden gerçekten emin değilseniz ve düzensiz hat aldığınızı düşünüyorsanız, kaş şekilli şablonlar size yardımcı olacaktır. Eğer kaşlarınızı doldurmak ve bir güzel temiz hat almanıza yardımcı olmasını istiyorsanız bunlar çok net bir şekilde size gösterecektir. Eğer çok tanınmış ünlü tarzı kaş şekilleri istiyorsanız ona uygun bir kaş şablonu seçip  kullanarak yapabilirsiniz.

4. TOZ VE KALEM

Toz farlar Kaleme göre, iyi tanımlanmış bir görünüm için daha doğal durur. Bir kaş farı ile kaşlarınızı doldurmak istiyorsanız, bu iş için doğru fırça kullanmak önemlidir. Bir küçük açılı fırça gerekir . Bu aşırı tozların kolay dağılmasını ve dökülmesini sağlar

5. DOLDURUN

Önce kaşının dışını çizin, önce kalem ile doldurup ; çizilmiş gibi görünen bir kalın işaretlenmiş kaş ile işler bitmiyor ki, küçücük darbelerle çizin. Doldurun! Çok ince uçlu ve yumuşak bir kaş kalemi olmalıdır. Eğer kullanıyorsanız küçük darbelerle uygulayın.

6. KAŞ BOYAMA

Çok açık renkler seçmemek kaydıyla kaşlarınızı saç renginize veya doğal renginden bir ton daha koyu kaş boyası ile boyatabilirsiniz.Yanlış bir süre ve yanlış bir boya kaşlarınızı tamamen kopmasına neden olabilir.Bu yüzden bu işlemi güzellik merkezinde ve  bu konuda uzman kişilere yaptırmalısınız.Diğer, kaşları şekillendirmek için yararlı ipuçları konumuzu incelemek isterseniz linkin üstüne tıklayınız.

7. KALICI

Eğer kaşları her gün doldurmakta  çok güçlük çekiyorsanız, her zaman kalıcı ya da yarı-kalıcı yöntemi tercih edebilirsiniz. Sizin kaşlarınız gerçekten seyrek ise, onları dövmede olabilir; usta eller tarafından yapılırsa bu çok ikna edici ve güzel  olabilir. Günlük makyaj ve kalıcı arasındaki orta yol tattoo ama kaşlarınız için yüzünüze uygun bir şekil seçmeniz de çok önemli. Ama asla saç renginiz ile aynı renk yaptırmayın.Bunu uzman kişinin tercihine bırakın.Teninize, saçınıza ve yüz şekline en uygun olanı o size belirtecektir.


1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Kaşları Gürleştiren Doğal Bakım Önerileri | Kadinveblog Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] oluyor, ayrıca bir kaç saat sonra bazı yerleri aktığından daha kötü görünmeye başlıyor. Makyaj ile ince kaşları doldurmak için bazı yolları bu başlık linkinde bulabilirsiniz.Aslında en güzel kaşlar […]