Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır/ Gece Makyajı Modelleri 2015

Yapılan gece makyajının gündüz makyajına göre daha koyu ve parlak olması gerekir. Çünkü gün ışığı ile gideceğiniz yerin ışıklandırması aynı değildir. Gece makyajı nasıl yapılmalıdır, gece makyajı yaparken nelere dikkat edilmelidir. Gece makyajı yapmanın püf noktaları nelerdir birlikte bakalım. Gece makyajı daha dramatik bir görüntü vermelidir. Bu yüzden gündüz kullandığınız doğal ve açık renklerin yerini daha parıltılı ve koyu renkler almalıdır.

Yüzünüzü temizleyin: Gece makyajına başlamadan önce yüzünüzü gün içersinde biriken yağlardan ve gündüz makyajınızdan iyice arındırmak yüz temizleme jeliyle temizlemelisiniz.

Fondöteninizi uygulayın: Teninizin aynı tonda olması için fondöteninizi ince bir tabaka halinde sürün.

Gözler: Gece makyajında odak noktası gözlerdir.Gözlerinize geceye yakışır şekilde gündüz kullandığınızda daha koyu bir göz far ile gölgelendirme yapın. Gözlerinizin dış köşelerinde alt kirpiklerinizin altında da aynı gölge kullanımını yapın. Üst kirpiklerinize eyeliner uygulayın. Bakışlarınızın daha etkili olması için likit eyeliner de uygulayabilirsiniz. Hafif bir şeklinde maskara uygulayın. Çok fazla olmamasına dikkat etmelisiniz çünkü abartılı bir görünüme neden olur.İsterseniz gece makyajınızda gözlerinizde metalik ve ışıltılı far renklerini kullanabilirsiniz.

gece icin metalik goz makyaji 2015

Allık: Gece makyajında çok fazla allık kullanımına gerek yoktur. Yanaklarınıza hafifi pembelik verebilirsiniz.

Dudaklar: Doğal dudak renginde bir ruj tercih edecekseniz gündüz kullandığınız dudak renginin bir kaç ton daha koyusu olan bir renk kullanmalısınız. Ten renginize uygun olarak kullanacağınız her renkteki koyu rujlar gece makyajını kaldırabilir. Işıltılı dudak parlatıcılarını da gece makyajınızda kullanabilirsiniz

Gece makyajı koyu olabilir dedik fakat dengeyi koruyup çok fazla abartıya da kaçmamak gerekir. Eğer gözlerinizde ağır bir makyaj varsa dudaklarınızı çok fazla abartmamaya özen göstermelisiniz. Koyu ve parlak bir dudak rengi kullanmak istiyorsanız göz makyajınızı biraz daha hafif tutmalısınız.

2015 Gece makyajı önerileri için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz.

 

 


Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir