Evde Hazırlanabilecek Maske Çeşitlerini siz değerli ziyaretçilerimize paylaşıyoruz.Umarım faydalı olur.

Sevgili Kadınveblog takipçileri sağlık ve güzellik alanında ele alıp incelediğimiz bugün ki konu başlığımız ise evde kolayca hazırlanabilecek maske çeşitleri hakkında olacaktır. Bayanlar olarak kıyafetimiz,saçlarımıza verdiğimiz önem kadar yüz sağlığımız ve güzelliğimize aynı derecede önem vermekteyiz. Aslında yüz sağlığımız ve güzelliğimiz için alışveriş merkezlerinden birçok ürün almaya gerek yoktur. Bizlerde evlerimizde doğal bir maske yapıp yüzlerimize uygulayarak yüzlerimizi sağlıklı ve güzel bir hal almasını sağlayabiliriz. Üstelik yüzlerimizde birçok problemle karşılaştığımız zaman bu maske çeşitleriyle bu problemleri aşabiliriz. Peki evlerimizde nasıl maskeler yapabiliriz ? Buzdolabında bulunan çeşitli meyve ve sebze ile oluşturabileceğiz maske türlerini gelin inceleyelim.

şarap ile bir maske yapımı

şarap ile bir maske yapımı

1- İlk olarak şarap ile bir maske yapıp yüzlerimize uygulayabiliriz. Bu maskeyi yapabilmek için gerekli olan malzemeler ise yumurta, yumurta sarısı ve kırmızı bir şaraptır. Bu maske ile yüzlerinizde meydana gelen kırışıkları önleyebilir ve daha sıkı bir yüz yapısına sahip olabilirsiniz.

Bal ve süt maske

Bal ve süt maske

2- İkinci olarak önerebileceğimiz maske türü süt,maya ve bal ile gerçekleştirilmektedir. Maya sayesinde bu maske ile yüzlerinizde nem miktarını azalttığınız gibi yüzlerinizin daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

domates-bal-yumurta-maske

3- Evlerinizde yapabileceğiniz maske çeşitlerinden birisi de domates,bal,mısır unu ve yumurta ile oluşmaktadır. Yüzlerinizin gün içerisinde maruz kaldığı mikroplardan arınmasını sağlayacak olan bu maske ile yüzlerinizi daha temiz bir hal almasına yardımcı olabilirsiniz.

Avakado ile maske yapımı

Avakado ile maske yapımı

Evlerinizde kolaylıkla yapıp yüzlerinize uygulayabileceğiniz maske türü ise avokado,pirinç unu ve elma suyundan oluşmaktadır. Hemen hemen her cilt yapısına uygunluğu ile ön plana çıkmaktadır. Yüzlerinde karşılaştığınız tüm sorunlara karşı bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş :

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.