Kadınlarımız doğum sonrasında birçok vücutsal değişiklik yaşamaktadırlar. Uykusuzluk, yorgunluk, halsizlik ve kilo sorunları bunlardan bazılarıdır. Ayrıca kadınlarımızım doğum sonrasında hormonal değişiklikler yaşamaktadırlar.

Bu nedenle de doğum sonrası saç dökülmesi yaşanması da gayet normaldir. Hamilelikte uygulanacak saç bakımı ile doğum sonrası saç dökülmelerinin önüne geçilebilir. Doğum sonrası saç neden dökülür, sorusunun yanıtı da hamilelik sürecinde yaşanan hormonal değişmelerdir diyebiliriz.

STRES VE HORMONAL DEĞİŞİM

Gebelik sırasında güçlenen saçlar, doğum sonrasında yaşanan kilo sorunları, stres ve uykusuzluk yanında hormonların değişimi ile de güçsüzleşmeye ve dökülmeye başlar. Saç dökülmesi hamilelik sonrasında stres ve bununla beraber gelen uykusuzluk ile birlikte artacaktır. Doğum sonrası saç neden dökülür sorusuna bir diğer yanıt da şüphesiz hormonların değişmesidir. Hormonların değişimi sebebiyle kadınların saçları, doğum sonrasında 2 yıla kadar dökülme sorunu ile karşı karşıya gelirler. Bu sebeple hamilelik döneminde kadınların mutlaka saç bakımı konusunda tedbirli olmaları gerekmektedir.

BEBEKLER ETKİLENMEDEN BAKIM

Hamilelik döneminde saç bakıcı için bebeklerin zarar görmeyeceği, kimyasal etkilerin olmadığı, güvenilir ve her bitkisel ürüne meyletmemek gerekir. Özellikle bu konuda eczanelerden bilgi alınmalı ve hamilelik sonrası yaşanabilecek saç dökülmesi problemine karşı şampuanlar tercih edilmelidir. Doğum sonrası saç neden dökülür sorusuna takılmaktan ziyade saç dökülmesine karşın, hamilelik ve doğum sonrasında saçlarınıza ve saç derinize yapılabilecek bakımların araştırılıp uygulanması faydalı olacaktır.

Bu süreçte ayrıca uyku düzeni ve doğru beslenmenin hem sağlığınıza hem de saçlarınıza olumlu katkılarını da unutmamak gerekir.

Daha Fazla Bilgi İçin ;

Doğum Sonrası Saç Dökülmesine Kesin Çözüm!


Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir