Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

2016 uzun saçlar için 2 trend örgü modelini anlatmaya çalıştık. S örgü modelleri nasıl yapılır ve saç örgü modelleri ve teknikleri nelerdir. Resimli örnekleri incelemenizi tavsiye ederiz.

Vücudumuzun en önemli noktalarından birisidir vücudumuz. Saçlarımız ne kadar düzenli, şık ve güzelse kendimize güvenimiz o derecede artar ve yükselir. Tabi ki saç modelini seçerken de dikkat etmemiz gereken noktalar da bulunmaktadır. Gideceğiniz ortamın ve yapacağınız kutlamanın yerine ve zamanına göre saç modelleriniz değişiklik gösterebilir. Bu yüzden de saçlarınıza değişik saç modelleri uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Bizler de bu yazımızda sizlere uzun saçlarınız için uygulayabileceğiniz değişik örgü modelleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Uzun Saçlar İçin Örgü Topuz Modeli

İlk olarak saçlarınızı üç tutam şeklinde ayırın. Daha sonra ayırdığınız bu tutamları da kendi arasında bölümlere ayırın. Ve ayırdığınız bu tutamları da örün. Yaptığınız bu örgüleri tutturmak için küçük lastik tokalar kullanabilirsiniz. Daha sonra da bu üç örgü tutamını da kullanarak daha büyük bir örgü oluşturun. Daha sonra örgünün sonuna geldiğinizde tutturmak için küçük şeffaf lastik tokalar kullanabilirsiniz. Bu şekilde çok güzel bir örgü modeli ortaya çıkarmış olacaksınız.

saç modelleri uzun ürgülü

saç modelleri uzun ürgülü

uzun saçlar için örgü topuz saç modeli

uzun saçlar için örgü topuz saç modeli

uzun saç örgü modelleri örnekleri

uzun saç örgü modelleri örnekleri

Dağınık, Yandan Örgülü Saç Modeli

 İlk olarak saçlarınızı aşağıya salarak örgü modelinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu model için en uygun saç; yıkanmış ve bu yıkanmanın üzerinden en az bir gün geçmiş olan saçlardır. Saçınızın üst kısmını ayırarak bir toka yardımıyla tutturun. Ve saçınızın tamamını başınızın sağ tarafında toplayın. Saçınızın bir tutamını yerinde bırakmayı unutmayın. Elinize aldığınız saçınızın bu kısmı ile saçlarınızı örmeye başlayabilirsiniz. Ördükten sonra saçınızın ucunu küçük şeffaf bir lastik toka ile tutturun. Örgünüzü kenarından tutarak çekin ve örgünüzün gevşemesini sağlayın. Daha sonra saçınızın üst kısmını açın ve hafif dalgalandırın. Saçınızı maşa yöntemiyle geriye doğru kıvırın. Daha sonra saçınızı hafifçe fırçalayın. Diğer taraftaki parçayı da kıvırın. Bu sayede yüzünüz daha güzel çevrelenecektir. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra saçlarınızın tamamına sprey sıkın ve zorlukla elde ettiğiniz saç modelinizin dağılmamasını sağlayın.

dağınık yandan örgülü saç modeli

dağınık yandan örgülü saç modeli

yandan örgülü dağınık saç modelleri

yandan örgülü dağınık saç modelleri

dağınık yan örgü saç modelleri yapımı

dağınık yan örgü saç modelleri yapımı

Dağınık örgü saç modelleri yapımı

Dağınık örgü saç modelleri yapımı

Yukarıda yazdığımız modeller hanımlar tarafından son derece tercih edilen ve kullanılan uzun saçlar için geçerli olan örgü modelleri olup zaman açısından tasarruflu modellerdir.

Uzun Saçlar İçin Örgü Topuz Modelleri Galerisi;

Dağınık, Yandan Örgülü Saç Modelleri Galerisi:

 

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir