2016 Saç bakımı püf noktalarını, saçlarınızı ilk boyamada nelere dikkat etmeliyiz. Kimyasal içerikleri saçlarmıza kullanmalımıyız? hepsi makalemizde.

Tüm bayanların en değerlileri olan saçları onlar için çok önemli bir yere sahiptir. Saçlarına güzel ve şık görünmek için birçok işlem uygulamaktadırlar. Bu işlemlerden birisi de saç boyamadır. Günümüzde artık saçlarını boyamayan kadın sayısı giderek azalmaktadır. Hatta erkekler dahi zamanla saçlarını boyamaya başlamışlardır. Saç boyama işlemi ülkemizde ve yurt-dışında bu kadar popüler hale geldikten sonra merak edilen bir konuda boyalı saçlarımıza nasıl bakım yapmalı diye akıllara gelmektedir. Gelin şimdi boyalı saçlarımıza nasıl bir bakım yöntemi uygulayabiliriz öğrenelim.

  • İlk olarak boyama işleminin gerçekleştiği gün saçlarını yıkamayınız. Daha sonra ise boyalı saçlarda yıkama olayı çok önemlidir. Saçlarınıza uygulattığımız renk tonunu korumak için saçlarınızı yıkama süresini artık daha uzun tutmalısınız. Böylece saçlarınızdaki renk tonu özelliğini kaybetmeyerek sizi daha uzun süre şık kılacaktır.
  • Daha sonra ise saçlarınızı kimyasal maddelerden uzak tutmaya çalışın. Doğal sabun ve şampuanlar kullanarak hayatınızda kimyasal maddeleri en aza indirgeyiniz. Aksi takdirde saçlarınız olumsuz etkilenecektir. Ayrıca bunun yanısıra diğer makalelerim-izde bahsettiğimiz üzere güneş ışınlarının yararı olduğu gibi saçlarınıza fazlası da zarardır. Bu nedenle uzun süre güneş ışınlarına maruz kalacağınız günlerde saçlarınızı bu ışınlardan koruyacak önlemler almanızı tavsiye ederiz.
  • Saçlarınızı sürekli boyatmak saçlarınıza zarar vereceğinden dolayı saçlarınızı boyama süresini uzatmalısınız. Örneğin saçlarınızdaki boyanın yavaşca etkisini yitirdiğini düşündüğünüzde tekrar boyatmak yerine bunu gizlemeye çalışmalısınız. Bunun için üretilen saç ürünlerini kullanabilirsiniz.
  • Boyalı saçlarda daha fazla saç dökülmesi meydana gelmesinden ötürü birtakım önlemler alabilirsiniz. Bu önlemler arasında Aloevera adlı orta yaşlı olan bitkisini temin edip keserek içinden çıkan jeli saç diplerimize yedirerek bir süre masaj yaparak karşılaşmış olduğunuz bu sorunu ortadan kolayca kaldırabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir